313933. BRICKA, SOCKERSKÅL samt KAROTT, 4 delar, nysilver, bl.a. Guldsmedsaktiebolaget GAB, Stockholm. 1900-talets första hälft.
Stämplade.
Bricka, 52 x 26,5 cm.
Sockerskål, höjd 25 cm.
Ströare, längd 19 cm.
Karott med löstagbart handtag, längd 30 cm.
Bruksslitage. Sockerskålen med något skevt lock, bricka med gravyr.