Supkopp, silver stämplad Sven Petter Tinggren, Engelholm 1807-1828, Diameter 6,5 cm, höjd 4 cm
Bröllopskalk, silver Nils Arvid Berg, Engelholm 1816-1839, höjd 11 cm, diameter 5 cm, PNS gift och BLS 1835
Bägare, silver, stämplad SB 1873 med kontrollstämpel, Diameter 6,5 cm
Höjd 7,5 cm
1 st Kragknapp, silver 1887.
Bruksslitage, bucklor.
Höjd 7,5 cm
1 st Kragknapp, silver 1887.
Bruksslitage, bucklor.