SKÅLAR, 2 st, glas, bl.a. "Revontulet / Northern Lights", Kaj Blomqvist och Pertti Santalahti, Kumela samt Humppilan Lasi, Finland. 1900-tal.

313687. SKÅLAR, 2 st, glas, bl.a. "Revontulet / Northern Lights", Kaj Blomqvist och Pertti Santalahti, Kumela samt Humppilan Lasi, Finland. 1900-tal.

Diameter 18 - 23,5 cm.

Bruksslitage, smärre nagg på skål av Santhalathi.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 18 - 23,5 cm.

Antal besök: 1 781