313678. DAGBÄDD utförd i lövträ, Sverige 1960/70-tal.
Dagbädd utförd i lövträ med orange sittdyna och ryggstöd, hörnbord/modul medföljer, längd ca 160 cm, bredd 80 cm, höjd 28/36 cm.
Medföljer; hörnbord, bredd 79 cm, djup 35 cm, höjd 28 cm.
Bruksslitage och märken.
Dynan och ryggkuddar omklädda.
Bruksslitage och märken.