313548. BARNSÄNG, rotting, 1900-talets andra hälft.
Barnsäng i rotting med lös korg på benställning med hjul.
Höjd 73 cm.
Längd 92 cm.
Bredd 48 cm.
Korg defekt i bottnen. Skador.
Benställning med defekta fästen.
Bruksslitage.
Hjul i två modeller, lösa, anluppena.