JOHAN PETTER BERG. Spetsdosa, silver, Uppsala, 1810.

3134239. JOHAN PETTER BERG. Spetsdosa, silver, Uppsala, 1810.

Graverad dekor på lock.
Längd ca 8,5 cm
Vikt ca 60 gram.

Lagning vid gångjärn med tennlödning. Bristning i metall vid bottenplatta och gångjärn. Bucklor. Gravyr. Lock stängs ej.

Gör en kostnadsfri värdering!

Graverad dekor på lock.
Längd ca 8,5 cm
Vikt ca 60 gram.

Antal besök: 300