KISTA, allmoge, daterad 1878.

313421. KISTA, allmoge, daterad 1878.

Välvt lock. Dolda fack både i lock samt på vänster sida.
Längd 79 bredd 42 höjd 52,5 cm.

Slitage, färgbortfall, senare bemålning, sprickor, del av smide saknas. Senare beslag. Renoverad, kompletterad.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 879