DOCKA, gips, s.k. "Flapper Doll", 1910/20-tal.

313364. DOCKA, gips, s.k. "Flapper Doll", 1910/20-tal.

Huvud armar och ben i bemålad gips. Kropp stoppad med halm. Längd ca 70 cm.

Slitage, färgbortfall på näsan samt sidan av halsen. Klänning med slitage, fläckar, smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 777