SKULPTUR, bemålad fur, häst, Allmoge. 1800-tal.

313298. SKULPTUR, bemålad fur, häst, Allmoge. 1800-tal.

Snidad, äkta tagel i svansen.
Längd 32 cm, höjd 24,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, spikar, sammanfogat huvud.

Gör en kostnadsfri värdering!

Snidad, äkta tagel i svansen.
Längd 32 cm, höjd 24,5 cm.

Antal besök: 694