SKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

313274. SKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

Vit/grönmålat. Underdel med två lådor. Överdel med två hyllplan varav en skedhylla samt två små lådor.
Höjd 192 cm, längd 94 cm, bredd 34 cm.

Skador, lagningar och slitage.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 150