3132250. Taklampa 'Cocoon', 1960-tal.
'Cocoon' pendellampa från 1960-talet. Förmodligen Italien. Metall lampskärmsram, täckt i glasfibertyg.
cca Höjd 36 cm x Ø 40 cm.
Tecken på ålder och användning är närvarande. En funktionell garanti tillhandahålls inte.