ERNST SVEDBOM. Hovjuvelerare, Ljusstakar, 4 st tenn, Vetlanda. 1900-tal.

313078. ERNST SVEDBOM. Hovjuvelerare, Ljusstakar, 4 st tenn, Vetlanda. 1900-tal.

Balusterformade, med dekor av akantusblad. Stämplade.
Höjd 18,5 cm.

Bruksslitage, några ljusmanschetter med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18,5 cm.

Antal besök: 2 798