313062. MÖBELGRUPP, 7 delar, 1900-tal.
Tvättskåp(?), längd 51,5, bredd 46,5, höjd 80 cm.
Pelarbord på fyrdelad fot, längd 79, bredd 50,5, höjd 76,5 cm.
Blombord, höjd 81 cm.
4 st stolar med lösa stoppade sitsar, sitthöjd 45 cm.
Bruksslitage, skador förekommer, senare bemålat, ej genomgånget.
Blombord, höjd 81 cm.