ÉMILE GALLÉ, VAS.

ÉMILE GALLÉ, VAS.
3128380. ÉMILE GALLÉ, VAS.

Art Nouveau, formblåst glas med emaljdekor med påvärmda cabochoner och martellering samt förgyllning, signerad "Cristallerie 2 d'Émile Gallé à Nancy", "Modèle et Décore déposes", 1800-talets slut, höjd 14,5 cm.

Lätt hanteringsslitage.

Tema

Gallé med flera: Del II

Gör en kostnadsfri värdering!
3128380. ÉMILE GALLÉ, VAS.

Lätt hanteringsslitage.

Tema

Gallé med flera: Del II

Antal besök: 680