6 st gafflar. Längd 18 cm. Märkta Gense 18-8 Stainless Sweden.
7 st knivar. Längd 19,5 cm. Märkta Gense Stainless Sweden.
Uppläggningssked. Längd 21 cm. Märkt Gense 18-8 Stainless Sweden.
Såsslev. Längd 18 cm. Märkt Gense 18-8 Stainless Sweden.
Smörkniv. Längd 15,5 cm. Märkt Gense 18-8 Stainless Sweden.
Modellen formgiven 1944 av Folke Ahlström.
Bruksskick.
Repor.
Bruksskick.
Repor.