SERVISDELAR, 17 st, porslin, "Florentine" och "Siesta", Rörstrand, "Mazetti", Karlskrona porslinsfabrik. 1950-tal.

312785. SERVISDELAR, 17 st, porslin, "Florentine" och "Siesta", Rörstrand, "Mazetti", Karlskrona porslinsfabrik. 1950-tal.

Karotter, assietter, mattallrikar samt chokladkopp med fat.

Bruksslitage, ett uppläggningsfat samt en assiette med kantnagg. Fat till chokladkopp med hårlinjespricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 384