312782. LJUSSTAKAR i silver, ett par, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, 1955, Stockholm.
Ett par ljusstakar, bård med dekor i relief.
Höjd 8,5 cm.
10x10 cm.
Märkta C.G.H kattfot, S, Stockholms stads stämpel, E9.
Fylld botten.
Repor.
Botten/fyllning defekt och lös på båda.