Mörkbetsad fur, två-delat, beslag och draghandtag, rokoko, av brons. På baksidan märkt "F21, Nr 61", samt med tre kronor. Höjd ca 195, bredd 133 samt djup ca 46 cm.
Proveniens: Norrbottens flygflottilj, F21, officersmässen.
Senare betsning, slitage samt smärre skador.
Nyckel/nycklar finns.
Nyckel/nycklar finns.