SALSSKÅP, BAROCK.

SALSSKÅP, BAROCK.
3126717. SALSSKÅP, BAROCK.

Mörkbetsad fur, två-delat, beslag och draghandtag, rokoko, av brons. På baksidan märkt "F21, Nr 61", samt med tre kronor. Höjd ca 195, bredd 133 samt djup ca 46 cm.

Proveniens: Norrbottens flygflottilj, F21, officersmässen.

Senare betsning, slitage samt smärre skador.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!
3126717. SALSSKÅP, BAROCK.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 726