Bord, höjd 73 cm, längd 99 cm, bredd 61 cm Rygghöjd 91 cm.
Bruksslitage Bord med fläckar och repor Bordets lackskikt har ställvis rest sig Stolarnas klädsel och träram på baksida av rygg är blekta.