ARMRING, silver, Berber, Marocko.

3120586. ARMRING, silver, Berber, Marocko.

Stämplad med ett bagghuvud som har varit Marockos finhaltsstämpel för 800 silver sedan 1925.
Innerdiameter: ca 61 mm
Bredd: ca 13 mm
Vikt: ca 42,4 gram.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Innerdiameter: ca 61 mm
Bredd: ca 13 mm
Vikt: ca 42,4 gram.

Bruksskick.

Antal besök: 598