TERRIN, "Jubileumsterrin", fajans, Rörstrand, numrerad 524/1800, 1900-tal.

311980. TERRIN, "Jubileumsterrin", fajans, Rörstrand, numrerad 524/1800, 1900-tal.

Replika från 1758. Så kallade Rehnska mönstret. Originalkartong, certifikat.
Längd ca. 37 cm.

Skador på kartong.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca. 37 cm.

Skador på kartong.

Antal besök: 2 918