311939. SPEGEL samt TRYMÅBORD med MARMORSKIVA, trä och pastellage, Jugend. Sekelskiftet 1800/1900.
Rik dekor i form av blomsterslingor. Trymåbord med svängda ben samt dekor i form av hjort.
Spegel, 134 x 63 cm.
Slitage, nagg på ramen, senare spegelglas. Krön och spegelram senare sammansatta. Hjorthuvudet löst med skada i dekoren på trymåbordet.