SPEGEL samt TRYMÅBORD med MARMORSKIVA, trä och pastellage, Jugend. Sekelskiftet 1800/1900.

311939. SPEGEL samt TRYMÅBORD med MARMORSKIVA, trä och pastellage, Jugend. Sekelskiftet 1800/1900.

Rik dekor i form av blomsterslingor. Trymåbord med svängda ben samt dekor i form av hjort.
Spegel, 134 x 63 cm.

Slitage, nagg på ramen, senare spegelglas. Krön och spegelram senare sammansatta. Hjorthuvudet löst med skada i dekoren på trymåbordet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Spegel, 134 x 63 cm.

Antal besök: 1 034