Stenskiva, fanerad i zebrano med inläggningar i rutmönster, blomster och bandrosett, ornament, nyckelskyltar och handtag i brons. Nyckel medföljer. Längd 80, bredd 43, höjd 75 cm.
Lätt bruksslitage.
Lätt bruksslitage.