FIGURINER samt TRÄSTALL, 18 delar, porslin, "Julkrubba", Goebel, Tyskland, 1900-tal.

311610. FIGURINER samt TRÄSTALL, 18 delar, porslin, "Julkrubba", Goebel, Tyskland, 1900-tal.

Julkrubban är komplett plus en extra änglafigurin
Stall i plywood, 56x30x34 cm.
Numrerad utgåva 1879/2000.
Figurinernas höjd 3-20 cm.
Originalkartonger medföljer.

Bruksslitage
Kon och lammet har krackeleringar
Taket på stallet har en skada på det främre högra hörnet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stall i plywood, 56x30x34 cm.
Numrerad utgåva 1879/2000.
Figurinernas höjd 3-20 cm.
Originalkartonger medföljer.

Bruksslitage

Antal besök: 1 438