Motiv: Cenedese Murano, Italien, 1960-/70-tal. Vetri Murano glasflaskor i rosa med en fyrkantig och triangulär bas, yta bearbetad med scavo-teknik. Signerad: Cenedese.
ca HxB/D: 25x11 cm och 29x10,5 cm.