GINO CENEDESE, 2 flaskor 'scavo', Murano.

3113119. GINO CENEDESE, 2 flaskor 'scavo', Murano.

Motiv: Cenedese Murano, Italien, 1960-/70-tal. Vetri Murano glasflaskor i rosa med en fyrkantig och triangulär bas, yta bearbetad med scavo-teknik. Signerad: Cenedese.
ca HxB/D: 25x11 cm och 29x10,5 cm.

Bra skick med minimala tecken på användning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 433