URNA samt KANNA, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal.

311277. URNA samt KANNA, porslin, Kina, Kanton, 1800-tal.

Dekor av blommor i polykroma emaljfärger. Höjd 16-25 cm.

Kanna med lagningar. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kanna med lagningar. Nagg.

Antal besök: 1 067