TRUMPETVAS samt FAT, porslin, Kina resp Japan, Imari, 1800/1900-tal.

311259. TRUMPETVAS samt FAT, porslin, Kina resp Japan, Imari, 1800/1900-tal.

Dekor av fåglar och blommor i Imari-glasyr. Höjd 37 resp diam 31 cm.

Vas med omfattande lagningar. Vas och fat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 881