SALTKAR, 2 st, silver, William Hair Haseler samt Albert Cohen & Charles Solomon, Bimingham, England. tidigt 1900-tal. Nettovikt 72 gram.

311158. SALTKAR, 2 st, silver, William Hair Haseler samt Albert Cohen & Charles Solomon, Bimingham, England. tidigt 1900-tal. Nettovikt 72 gram.

Saltkar med loch med blå glasinsats. Längd 6 - 8,5 cm.

Bruksslitage, glasinsats med smärre kantnagg. Något skev i locket.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 001