Matservis, KPM, Berlin:
2 Karotter
2 Såskannor
12 Djupa tallrikar
6 Tallrikar
9 Förrättstallrikar
11 Assietter
4 Uppläggningsfat
Matservis, Eschenbach, Bavaria:
2 Karotter
1 Såskanna
12 Djupa tallrikar
10 Tallrikar
11 Förrättstallrikar
11 Assietter
5 Uppläggningsfat
1 Kanna
1 Terrin
1 Såskanna, annan tillverkning.
Bruksslitage, 1 nagg på en tallrik från KPM.
Matservis, KPM, Berlin:
2 Karotter
2 Såskannor
12 Djupa tallrikar
6 Tallrikar
9 Förrättstallrikar
11 Assietter
4 Uppläggningsfat
2 Karotter
1 Såskanna
12 Djupa tallrikar
10 Tallrikar
11 Förrättstallrikar
11 Assietter
5 Uppläggningsfat
1 Kanna
1 Terrin