BELÖNINGSBÄGARE, silver, B Tornberg, Linköping 1820.

3108947. BELÖNINGSBÄGARE, silver, B Tornberg, Linköping 1820.

Med inskription; "Mästersvennen J E Bergling vid Carlströms Bruk för Öfverjärn 1821" Vikt ca 143g, höjd ca 11 cm.
Proveniens: Aron Oskarsson, Finspång.

Bruksskick, inskription.

Tema

Aron Oskarsson del II

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick, inskription.

Tema

Aron Oskarsson del II

Antal besök: 424