SKÅL, silver, Thune, Norge, 1900-talets första hälft.

310686. SKÅL, silver, Thune, Norge, 1900-talets första hälft.

Genombruten dekor av bland annat höns.
Diameter ca 29 cm. Höjd ca 12 cm.
Vikt ca 680 gram.

Gravyr, bucklor, något skev, ärgfläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt ca 680 gram.

Antal besök: 1 326