Fanerad i alm/björk, kolonn pilastrar, rombformade nyckelskyltar i ben, inredd med nio lådor och fack. Nycklar. Längd 109, bredd 52, höjd 125 cm.
Slitage, delvis omarbetad.
Slitage, delvis omarbetad.