MAT OCH KAFFESERVIS, 50 st. porslin, "Clair De Lune", Rörstrand.

3103660. MAT OCH KAFFESERVIS, 50 st. porslin, "Clair De Lune", Rörstrand.

Mattallrikar, 10 st. diameter ca: 24,5 cm.
Uppläggningsfat, 1 st. mått ca: 32x22,5 cm.
Karott, 1 st. höjd ca: 12 cm. diameter ca: 19 cm.
Såskanna, 1 st. höjd ca: 7,5 cm. diameter ca: 10,5 cm.
Koppar, 9 st. höjd ca: 6,5 cm. diameter 7 cm.
Fat, 11 st. diameter ca: 13,5 cm.
Assietter, 11 st. diameter ca: 19 cm.
Assietter, 3 st. diameter ca: 17 cm.
Ljusstakar, 3 st. höjd från ca: 9,5 till 16,5 cm.

Naggar finns, ytsmuts, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 484