POUL KJAERHOLM. Bord, modell PK-61, tillverkat hos Fritz Hansen.

310168. POUL KJAERHOLM. Bord, modell PK-61, tillverkat hos Fritz Hansen.

Bord med underrede i matborstat fjäderstål och kvadratisk skiva i slätt svart skiffer, formgivet 1956, etikettmärkt Fritz Hansen 1956, mått: 80x80 cm, höjd 34 cm.

Bruksslitage i form av smärre repor och obetydligt jack i ena kanten, ytan på skivan med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 309