ALVAR HÅRD. "En härlig semester på sommartorpet", olja på duk, signerad ALVAR HÅRD.

310161. ALVAR HÅRD. "En härlig semester på sommartorpet", olja på duk, signerad ALVAR HÅRD.

Hör du min kära hustru!
Vila dej nu lite å gå istället in och laga till en god måltid.
Du förstår man blir hungrig när man spelar dragspel.

På begäran intygas att jag målat denna tavla.
Alvar Hård Tel. 031-424481.
Signerat även med sitt eget fingeravtryck, vänster tumme.
50 x 70 cm.

Bruksslitage.

Alvar Hård (1918–2011)

Gör en kostnadsfri värdering!

Hör du min kära hustru!

Alvar Hård Tel. 031-424481.
50 x 70 cm.

Bruksslitage.

Alvar Hård (1918–2011)

Antal besök: 4 222