OTTO PIPPEL. Målning, utsikt över Alpspitze.

3101145. OTTO PIPPEL. Målning, utsikt över Alpspitze.

Otto Pippel (1878-1960), målning, vy över Alpspitze, olja på masonit. Skildring av ett landskap med utsikt över Alpspitze, klibbig färg, signerad längst ner till höger, 60x48cm.

Delvis lackering och nedsmutsning, minimala förbättringar tillgängliga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 712