3101145. OTTO PIPPEL. Målning, utsikt över Alpspitze.
Otto Pippel (1878-1960), målning, vy över Alpspitze, olja på masonit. Skildring av ett landskap med utsikt över Alpspitze, klibbig färg, signerad längst ner till höger, 60x48cm.
Delvis lackering och nedsmutsning, minimala förbättringar tillgängliga.