310020. DIVERSE KERAMIK, 6 delar, troligen Gefle, 1900-talets första hälft.
Högsta höjd 23 cm (kvinna med solfjäder).
3 st blomhållare, kvinnan med solfjäder tillhör mellanstora fatet.
3 st fat, diameter 23 - 36 cm.
Bruksslitage, smuts, från fabrik ifyllda glasyrstödsmistor, största fat med nagg, blomhållare i form av delfin med nagg.