STORT SKÅP med vitrindel i mahogny, 1900-talets andra hälft.
309737. STORT SKÅP med vitrindel i mahogny, 1900-talets andra hälft.
Skåp med vitrindel fanerat i mahogny, underdelen med fyra dörrar och fyra lådor, ovandelen med bakomvarande hyllplan,
höjd 201 cm, bredd 167 cm, djup 51 cm.
Bruksslitage samt repor på underdelens ovansida vid kanten längst bak.