SILVERFÖREMÅL, 11 st, 1800-och 1900-tal, 250 gram.

309259. SILVERFÖREMÅL, 11 st, 1800-och 1900-tal, 250 gram.

6 tårtgafflar längd 14,5 cm.
2 små muggar /priser höjd 5,5 cm.
1 matsked 1838 märkt CMK eller CMR längd 21,5 cm.
2 punschmuggar höjd 4 cm.

Muggarna är graverade (priser i det militära) och har bucklor, matskeden har gravyr på baksidan av skaftet samt har flera bucklor och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 tårtgafflar längd 14,5 cm.
2 punschmuggar höjd 4 cm.

Antal besök: 797