KARAFF samt GROGGLAS, 6 st, Hovmantorp, 1900-tal.

309057. KARAFF samt GROGGLAS, 6 st, Hovmantorp, 1900-tal.

Slipad dekor.
6 grogglas, höjd ca 14 cm.
Karaff inklusive propp, höjd 28 cm.

Bruksslitage. Proppens nedre del med mikronagg längs kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slipad dekor.
6 grogglas, höjd ca 14 cm.

Antal besök: 5 551