308998. STOLAR i rokokostil, 6 st, snarlika, 1900-tal.
Stolar i bonad bok med utskuren dekor
Klädd stoppad sits samt klädd ryggbricka
Löstagbara sitsar. Möbelplysch
4 st med krön med rocialler
Rygghöjd 95 cm
2 st med rundat krön
Rygghöjd 89 cm.
Bruksskick
Två stolar med märken efter stolskrön på klädseln
Repor.
4 st med krön med rocialler
Rygghöjd 95 cm
2 st med rundat krön
Rygghöjd 89 cm.
Bruksskick
Repor.