GOTTFRID KALLSTENIUS. ”Stilla natt”.

3086429. GOTTFRID KALLSTENIUS. ”Stilla natt”.

Olja på duk, 96.1 x 135 cm. Signerad och daterad G. Kallstenius 1921 samt betitlad a tergo

Originalram

Vyn är tagen från Tättö mot Kalvö.

Obetydligt slitage längs ramkanten. Nyligen rengjord hos konservator.

För frågor, vänligen kontakta cecilia.berggren@auktionsverket.com.

Gottfrid Kallstenius (1861–1943)

Tema

Gottfrid Kallstenius - En privatsamling

Gör en kostnadsfri värdering!

Originalram

Tema

Antal besök: 3 549