3086429. GOTTFRID KALLSTENIUS. ”Stilla natt”.
Olja på duk, 96.1 x 135 cm. Signerad och daterad G. Kallstenius 1921 samt betitlad a tergo
Originalram
Vyn är tagen från Tättö mot Kalvö.
Obetydligt slitage längs ramkanten. Nyligen rengjord hos konservator.
För frågor, vänligen kontakta cecilia.berggren@auktionsverket.com.
Gottfrid Kallstenius (1861–1943)
Gottfrid Kallstenius - En privatsamling