GOTTFRID KALLSTENIUS. Högsommardag.

3085956. GOTTFRID KALLSTENIUS. Högsommardag.

Olja på duk, 73,5 x 100,5 cm. Signerad och daterad G. Kallstenius 1922.

Originalram

Vyn är tagen från Månberget, Källvik.

Jämförande bild: Fotografi av Gottfrid Kallstenius.

För ytterligare information och konditionsrapport, vänligen kontakta cecilia.berggren@auktionsverket.com.

Gottfrid Kallstenius (1861–1943)

Tema

Gottfrid Kallstenius - En privatsamling

Gör en kostnadsfri värdering!

Originalram

Tema

Antal besök: 2 523