Olja på duk, 73,5 x 100,5 cm. Signerad och daterad G. Kallstenius 1922.
Originalram
Vyn är tagen från Månberget, Källvik.
Jämförande bild: Fotografi av Gottfrid Kallstenius.
För ytterligare information och konditionsrapport, vänligen kontakta cecilia.berggren@auktionsverket.com.