Barock byrå, Danmark, 1700-tal.

3085427. Barock byrå, Danmark, 1700-tal.

ek. Rektangulär kropp, böjd framtill och uppdelad av tre breda lådor, på koniska fyrkantiga ben. Den något utskjutande topplattan med rundad kant. HxBxD: ca. 97 x 123 x 62 cm.

Ålderstecken, beslag senare, ett lås saknas i den nedre lådan, spår av gamla maskskador, reparationer och tillägg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 677