Längd 139 cm Höjd inkl avtagbar kåpa 130 cm Bredd 80 cm.
Bruks och åldersslitage Plastkåpa med skador/tejpad Vanliga skruvar saknas till fastsättning av kåpan Ej funktionstestad.