NISSE UND KAJSA STRINNING. Sträng, vägghylla/hylla, modell ”String”, teak, metall, 1960-tal, Sverige.

3080707. NISSE UND KAJSA STRINNING. Sträng, vägghylla/hylla, modell ”String”, teak, metall, 1960-tal, Sverige.

Nisse och Kajsa Strinning för Sträng, vägghylla/hylla, modell ”String”, teak, metall, 1960-tal, Sverige. Vägghylla bestående av 3 stagade stegar och 3 hyllor (2x gjorda av fanerad spånskiva) gjorda av glaserad teakfaner och 1 skåpsenhet med skjutdörrar.

Stegar ca. Höjd 75 cm
Element ca. H 42 cm x B 78 cm x D 30 cm
Hyllor ca. B 78 cm x D 30 cm.

Tecken på ålder och användning är närvarande. repor och stötar. Några brister i faner.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stegar ca. Höjd 75 cm
Hyllor ca. B 78 cm x D 30 cm.

Antal besök: 413