NISSE UND KAJSA STRINNING. Sträng, vägghylla/hylla, modell ”String”, teak, metall, 1960-tal, Sverige.
3080707. NISSE UND KAJSA STRINNING. Sträng, vägghylla/hylla, modell ”String”, teak, metall, 1960-tal, Sverige.
Nisse och Kajsa Strinning för Sträng, vägghylla/hylla, modell ”String”, teak, metall, 1960-tal, Sverige. Vägghylla bestående av 3 stagade stegar och 3 hyllor (2x gjorda av fanerad spånskiva) gjorda av glaserad teakfaner och 1 skåpsenhet med skjutdörrar.
Stegar ca. Höjd 75 cm
Element ca. H 42 cm x B 78 cm x D 30 cm
Hyllor ca. B 78 cm x D 30 cm.
Tecken på ålder och användning är närvarande. repor och stötar. Några brister i faner.
Stegar ca. Höjd 75 cm
Hyllor ca. B 78 cm x D 30 cm.