Medaljongmotiv mot röd botten
Mönster i svart, orange, grönt och beige
Dekor av geometriska figurer, gölmönster.
Bruksskick.
Ställvis slitage.
Medaljongmotiv mot röd botten
Bruksskick.
Ställvis slitage.