SOFFGRUPP, 4 delar, "Samsas", Carl Malmsten, 1900-talets mitt.

307692. SOFFGRUPP, 4 delar, "Samsas", Carl Malmsten, 1900-talets mitt.

Ett par fåtöljer, sitthöjd 40, rygghöjd 85 cm.
1 st soffa längd ca 180, sitthöjd 40 cm.
1 st bord, "Ovalen", längd ca 120, bredd 86, höjd 62 cm.
Bord märkt Möbel komponerad av Professor Carl Malmsten, Tillverkare Carl Löfving & Söner, Tibro.
Soffa samt fåtöljer brickmärkta AB O.H. Sjögren stoppmöbler, Tranås, Sweden, samt Möbel komponerad av Carl Malmsten.

Bruksslitage, fläckar, slagmärken, senare klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 174