ÄDELSTENAR, 12 st, ametister samt citriner. Vikt ca 59 ct.

307485. ÄDELSTENAR, 12 st, ametister samt citriner. Vikt ca 59 ct.

2 stycken droppslipade samt 10 st ovalt facetterade stenar.Klart gula samt lila, transparenta stenar med jämn distribution av färg. Diameter mellan 9 - 22 mm.

Bruksslitage, några stenar med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 800