307364. RADIOAPPARATER, 5 st. Delvis Dux, Aga, LM Ericsson, 1900-talets mitt.
Radioapparater av märkena, Dux, Aga, LM Ericsson, Centrum samt Skantic
Längd 26-36 cm.
Ett vred saknas på "Radiola" LM Ericsson, repor, bruksslitage, lösa delar hörs från Dux, ej genomgångna. Bör ses som renoveringsobjekt.